Dit is een samenvatting van de module Finance & Risk management van de LOI. Hierbij de beschrijving van deze module
In deze module komen de verschillende vermogensvormen de analyse en selectie van investeringsprojecten het liquiditeitsbeleid het emissiebeleid en ook financiële sanering respectievelijk de financiële aspecten van fusies en acquisities aan de orde.
Het onderdeel Finance beoogt u kennis en inzicht te verschaffen in de financiële functie van de onderneming. De financiële functie betreft onder meer de bepaling van de structuur en omvang van de vermogensbehoefte en de wijze waarop in deze behoefte kan worden voorzien door het aantrekken van vermogen. U verwerft kennis en inzicht om voorgenomen investeringen te kunnen evalueren en over het beheer van de kasstroomcyclus in lijn met financiële doelstellingen. Deze financiële doelstellingen zijn afgeleid van de ondernemingsdoelstelling.
In het onderdeel Riskmanagement kunt u speculatieve en ondernemingsrisicos aanduiden omschrijven en hanteren. Hierin onderscheiden we financiële risicos marktrisicos koersrisico renterisico en valutarisico investeringsrisico commodity risk grondstoffengoederenprijsrisico beleggingsrisicos koersrisico operationele risicos commerciële risicos tactische en strategische risicos. Verder leert u de risicomanagementbegrippen te definiëren hanteren en uitleggen. Hiermee worden bedoeld risicobeleid risico-inventarisatie risico-evalutieanalyse risicoprofiel risicohouding risicomijdend risicozoekend risiconeutraal gedrag rating Bazel II COSO II of het Enterprise Risk managenent Framework ERMF. U kunt de exposureconcepten definiëren en hanteren op het gebied van rente valuta en grondstoffengoederen en financial risk management classificeren identificeren en karakteriseren bij financiële ondernemingen Bazel II-framework. Daarnaast leert u corporate risk managemententerprise risk management ERM te classificeren identificeren en karakteriseren bij niet-financiële ondernemingen COSO II-framework. Dat wil zeggen van een partiële benadering naar een geïntegreerde benadering van risk management. Tot slot kunt u de doelstellingen en de plaats van risk management in de onderneming beschrijven taakverdeling van de treasurer de controller en de risk manager.
Bij het downloaden stonden er nergens formules bij (bv pagina 18 en 19)