Bereid u goed voor met samenvattingen, notities en oefenexamens van bijvoorbeeld microbiologie en voeding, voeding en dieetkunde, microbiologie, micro biologie, micro-biologie, levensmiddelenhygiene of andere vakken voor de opleiding voedings en dieetkunde aan de artesis plantijn hogeschool antwerpen. Download direct de samenvattingen die u zinnen, en haal betere cijfers voor uw examens van voedings en dieetkunde.
een samenvatting van hoe alergieën en intoleranties ontstaan, en voorbeelden concreet uitgewerkt. De 14 allergieën concreet uitgewerkt met symptomen, behandeling en ook specifieke producten zijn toegevoegd.
Samenvatting van de leerstof uit de praktijk Volledig en gebaseerd op powerpoints + cursus + labnota's
Microbiologie deel 2 samenvatting van de theorie Uitgebreide samenvatting van cursus + PPT
Microbiologie theorie van de hoorcolleges deel 1 Uitgebreide samenvatting van cursus + PPT
Foodscience: Hoofdstuk 8 - Conservering en fysicochemisch bederf van voedsel
Foodscience: Hoofdstuk 7 - Werking van additieven Samenvoegsel van cursus en PPT
Foodscience: Hoofdstuk 6 - Kooktechnieken en materiaal Samenvoegsel van cursus en PPT
Foodscience: verwarmingsprocessen en warmte-uitwisseling (Hoofdstuk 5) Samenvoegsel van cursus en powerpoint
Foodscience: Hoofdstuk 4 - Fysicochemische processen tijdens voedselbereiding Samenvoegsel van cursus en powerpoint
Samenvatting van Foodscience hoofdstuk 3: Warmte en temperatuur van voedsel Samenvoeging van cursus en powerpoint
Foodscience: Fysicochemische factoren die de organoleptiek beïnvloeden Samenvatting van cursus + PPT
Food science samenvatting van hoofdstuk 1: gebaseerd op de cursus en de powerpoints
dysfagie en maaltijdbegeleiding, dementie en decubitus. cursus en powerpoints samengevoegd.
COPD en oncologie. samenvatting van de cursus en de powerpoint zeer uitgebreid en volledig.
voedingszorg, geriatrie, gerontology, ondervoeding. uitgebreide samenvatting van powerpont en cursus samen.
Samenvatting van het onderdeel 'voedingszorg' van klinische diëtetiek. Omvat alle hoofdstukken: voeding bij dementie, decubitus, Parkinson, parenterale voeding, refeeding syndroom, kanker, COPD en AIDS.
Dit is het vak Fysicochemie uit het eerste jaar Voeding en dieetkunde in Antwerpen.
Facet specifieke omstandigheden van vw4 --> kleine samenvatting van de powerpoints
Samenvatting biomedische 2 voor het examen van juni Omvat: spierstelsel, beenderstelsel, CV stelsel, ademhalingsstelsel, urinair stelsel en zenuwstelsel
Samenvatting facet BEROEPSVOORBEREIDING van beroepsvaardigheden Inhoud: 3 lessen Belangrijkste leerstof: patiëntenrecht --> casus